Zurna Sohbet

Chat, Türkçesiyle “Hasbihâl” manaına gelmektedir. İnternetin bilgiye ulaşım konusunda sergilediği performanstan sonrasında internetin yalnızca malumat aktarımı derunin değil, aynı zamanda sefa derunin de kullanılabileceği de düşünüldü. Bunun sonucunda da genel ağ üzerinden insanların bir eğreti ad kullanarak (nickname) dostça edip eğlenebileceği hem genel ağ siteleri hem de çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, genel ağ üzerinde hiç tanımadığınız kazara biriyle yapılabildiği üzere hatta tanıdığınız kişilerle de özel programlar veya web siteleri yoluyla yapılabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri tanıdığınız veya tanımadığınız kişilerle genel ağ üzerinden tanışma ve dostça etme üzere kurulmuş genel ağ siteleridir. Bu genel ağ siteleri genellikle programlama dilleri kullanılarak veya anık scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Bazı chat sitelerine giriş gerçekleştirmek derunin yalnızca nickname (eğreti isim) söylemek yerinde olurken bazılarındaysa sohbete kellelamadan önce mutlaka üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar bütün genel ağ kullanıcıları arasında pop olan Mynet ve ZurnaNet üzere siteler chat sitelerine kellelıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları karşınızdaki genel ağ kullanıcılarıyla yetişek ara nedeniyleünü kullanarak yalnızca yazılı, yazılı ve manzaralü, ünlü ve manzaralü üzere tercihe ilişkilı olarak dostça etmenize yardımcı olan yazılımlardır. Chat programlarının şimdiye denli kullanılmış en pop olanı gücük müddet önce Windows aracılığıyla sonlandırılan MSN Messenger adlı yargılama mesajlaşma yazılımıdır. Bir öteki pop chat yetişek olan ve internetin efsane yazılımlarından akseptans edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet

Bir cevap yazın