Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Ancak hesabınıza daim giriş yaratıcı ve kovuşturma fail biriyseniz, örneğin 2 devir önce bakmış olduğunuzda hermadde normalse, bu durumda hesabınızın Instagram aracılığıyla silinme ihtimali de ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın aracısız çkızılındığını belirleme etmiş olursunuz. şayet hesabınız Instagram aracılığıyla silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çkızılındı demeden önce son bir arama de arkadaş, kardeş ya da hesabı kovuşturma fail yakınlarımızdan arama esenlamaktır. Samimi evetğunuz kişilere kovuşturma ettiği kişileri gözden geçirmesini, sapık bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen kişiler genellikle kullanıcı adınızı değanlayıştirmektedir, saldırganların sizin hesabınız ciğerin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çkızılışın.
Instagram Hesabı Ne Hacklenir? Önemli Uyarılar
Instagram hesabınız çkızılındı ise bunun başlangıçlıca sebepleri şunlardır:

E-eğik adresinize gelen ve Instagram aracılığıyla geldiğini düşündüğünüz düzme e-postalar. Bu e-postalar enformatik dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve âdeta Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran düzme maillerdir. Tetik bakılmış olduğunda web adres kısmının instagram.com ya da facebook.com olmadığı anlaşılabilir. şayet bu e-postalardan birinde nokta vadi linklere tıklarsanız, saldırganların istediği bilgileri verirseniz şifreniz çkızılınabilir.
Kovuşturulmaçi arttırmak ciğerin kullanılan web siteleri ya da taşınabilir uygulamalar. Bu web siteleri ve uygulamalar genellikle Instagram ilişkisı istediği ciğerin şifrenizi kızılırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Sosyal mühendislik. Bu yöntemde bir nefer şifrenizi çkaplamak ciğerin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çkızılınan bir müşterimize kuduruk “DM” ile ulaşıp, kovuşturmaçi sayısını arttıracağını söylemişti. Bunun ciğerin de şifresini almıştı. Sosyal mühendislik, bir kişyeğin farklı metotlarla ikna ika yöntemidir. Saldırganlar kişileri “hesabın tehlikede” “kovuşturmaçini arttıralım” üzere sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çkızılınan Instagram Hesabı Ne Gelişememiş Karşıır?
Instagram hesabı çkızılınan ya da hacklenen kişiler ciğerin ne yazık ki çok bir küme sistem bulunmuyor. Instagram aracılığıyla bu mevzuda çok bir küme takviye sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çkızılındı” diyerek gerçekte gayrı kişilerin hesabını çalmaya çkızılışan kişilerin olması.

1.Politika: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonra “elektronik posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama ilişkisı almaya çkızılışın. şayet şifre sıfırlama ilişkisı gelirse derhal şifreyi değanlayıştirin ve yemeden içmeden ardından “kayıtlı elektronik posta” “kayıtlı cep telefonu” kontrollerini esenlayıp hesabı güvene cebin.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar sınama ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Politika: Instagram hesabınız çkızılındığında elektronik posta adresiniz çok önemli rol oynar. Instagram hesap şifreniz değanlayıştiğinde veya kullanıcı adınız değanlayıştiğinde elektronik posta hesabınıza tadil bildirimi kızılırsınız. Instagram hesabını çvadi saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı zati değanlayıştirirler. Instagram aracılığıyla geldiğine tehlikesiz evetğunuz maillerde “kullanıcı adı değanlayıştirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını değanlayıştiren sen değilsen, hesabını güvene kızıl” ya da bazı “değanlayışikliği anlayışsız kızıl” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonra rağmenıza şöyle bir görüntülük çıkarsa şanslısınız ama genellikle saldırganlar elektronik posta adresini değanlayıştirdiği ciğerin sizde bu görüntülük çıkmaz ve sütun olarak “güvenlik kodu kızıl” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir cevap yazın